Pamiętaliście o nich?

Hejka!
Dzisiaj będzie o ważnych osobach w naszym życiu, a mianowicie o tych, którzy wczoraj i dzisiaj obchodzili swoje święto. Wiem, że zapewne żadna babcia czy dziadek nie przeczytają tego posta bo oni nie są aż tak do przodu z technologią smartfonów czy komputerów ( chociaż nie mówię, że wszyscy bo przecież są wyjątki o których też należy pamiętać. ) Ale pomimo tego życzę im wszystkiego najlepszego z okazji ich święta!


Moim zdaniem do osób starszych powinno się mieć wielki a nawet ogromny szacunek.
Nie wiem jak wy, ale ja już nie raz przekonałam się, że babcia zawsze ma racje i co by nie powiedziała to zawsze jest słuszne. Przeżyła trzy razy więcej lat niż my i wie o wiele więcej, niż my. 
Od babci zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć np. "jak to było kiedyś gdy nie było telewizorów ani komunikacji miejskiej i jeździło się pociągami, a nawet chodziło się wszędzie na piechotę.." albo też zapytać w czym nam jest lepiej itp. 
A dziadek? W moim przypadku to człowiek, który zawsze służy pomocą jako pierwszy gdy rodziców nie ma w pobliżu. 
Ja w dzieciństwie praktycznie cały czas gdy tylko rodzice byli w pracy spędzałam z dziadkami. I wiecie co? Miałam wspaniałe dzieciństwo, które wspominam jak najlepiej. Może to dlatego że cały czas spędzało się na dworze czy to w lato podlewając z babcią kwiatki a przy okazji siebie, swoje nogi i całą resztę ubrań. To dopiero była zabawa. A nauka jazdy na rowerze czy na nartach z dziadkiem to dopiero było wyzwanie. Albo gdy po ulepieniu dwu metrowego bałwana przychodziło się z odmrożonymi policzkami do domu. 
To można nazwać dzieciństwem. A nie ciągle tylko gdy na xboxs'ie, telefonach, tabletach, laptopach i wielu wielu innych. Kiedyś to gdy planszowe czy puzzle robiły furrorę wśród dzieci, a nie wielkość smartfona i ilość aplikacji... 

A wy? Jak wspominacie swoich dziadków i babcie z przed kilku bądź kilkunastu lat?
I najważniejsze. Czy pamiętaliście o ich święcie?


Miłego weekendu kochani :* 
* ponowie was zapraszam do polubienia moje strony na facebooku. * 

Popularne posty